Alaska Airline Series

2018 Alaska Airlines Tournament Tour

Midnight Sun Invitational Tournament

Fairbanks, Alaska

Fri 22-Jun Bartlett v Fairbanks 6:30 PM MARLIN

Fri 22-Jun Eagle River v North Pole 6:30 PM ARCO

Sat 23-Jun Bartlett v North Pole 12 Noon ARCO

Sat 23-Jun Eagle River v Fairbanks 12 Noon MARLIN

Sat 23-Jun Bartlett v Eagle River 3:00 PM ARCO

Sat 23-Jun North Pole v Fairbanks 3:00 PM MARLIN

Sun 24-Jun Third-Place Game 11:00 AM TBD

Sun 24-Jun Championship Game 11:00 AM TBD

-------

Todd Ryan Memorial Tournament

Wasilla, Alaska

Pool A
Ketchikan Post 3
Eagle River
Lone Peak (UT)
Pool B
Wasilla Post 35
Excelsior Post 259 (MN)
Palmer Post 15

Thu 28-Jun Eagle River v Ketchikan 6:30 PM KOSINSKI FIELDS

Thu 28-Jun Palmer v Wasilla 6:30 PM WASILLA HIGH SCHOOL

Fri 29-Jun Eagle River v Utah 10:00 AM WASILLA HIGH SCHOOL

Fri 29-Jun Ketchikan v Utah 1:00 PM WASILLA HIGH SCHOOL

Fri 29-Jun Palmer v Minnesota 4:00 PM WASILLA HIGH SCHOOL

Fri 29-Jun Wasilla v Minnesota 7:00 PM WASILLA HIGH SCHOOL

Sat 30-Jun A3 v B3 12:00 PM WASILLA HIGH SCHOOL

Sat 30-Jun B2 v A1 3:00 PM WASILLA HIGH SCHOOL

Sat 30-Jun A2 v B1 6:00 PM WASILLA HIGH SCHOOL

Sun 1-Jul LG7 v LG8 9:00 AM WASILLA HIGH SCHOOL

Sun 1-Jul WG8 v WG9 (Championship Game) 12:00 PM WASILLA HIGH SCHOOL

Sun 1-Jul WG7 v LG9 3:00 PM WASILLA HIGH SCHOOL

-------

Mon 2-Jul OFF DAY

-------

Bill Miller Big Fish Wood Bat Tournament

Kenai, Alaska

Pool A
Kenai Post 20
Excelsior Post 259 (MN)
Lone Peak (UT)
Pool B
Bartlett Post 28
Columbia Post 19 (TN)
East Post 34

Tue 3-Jul Bartlett v East 9:00 AM OILER PARK

Tue 3-Jul Utah v Minnesota 12 Noon OILER PARK

Tue 3-Jul Minnesota v Kenai 3:00 PM OILER PARK

Tue 3-Jul Utah v Kenai 6:00 PM OILER PARK

Tue 3-Jul East v Tennessee 2:00 PM KENAI LL FIELD

Tue 3-Jul Tennessee v Bartlett 5:00 PM KENAI LL FIELD

Wed 4-Jul A1 v B2 9:00 AM (Semifinal) OILER PARK

Wed 4-Jul B1 v A2 12:00 PM (Semifinal) OILER PARK

Wed 4-Jul A3 v B3 11:00 AM KENAI LL FIELD

Thu 5-Jul Championship Game 9:00 AM OILER PARK 

Thu 5-Jul Consolation Game (Tournament Director decision) 12:00 PM OILER PARK 

Thu 5-Jul Consolation Game (Tournament Director decision) 11:00 AM KENAI LL FIELD

-------

24th BP Invitational Tournament

Anchorage, Alaska

Pool A
Chugiak Post 33
South Post 4
Lone Peak (UT)
Columbia Post 19 (TN)

Pool B
Service Post 28
West Post 1
Excelsior Post 259 (MN)
Dimond Post 21

Thu 5-Jul Chugiak v South 5:00 PM MULCAHY STADIUM

Thu 5-Jul Service v West 7:30 PM MULCAHY STADIUM

Fri 6-Jul Utah v Chugiak 9:15 AM MULCAHY STADIUM

Fri 6-Jul Minnesota v West 11:45 AM MULCAHY STADIUM

Fri 6-Jul Minnesota v Dimond 2:15 AM MULCAHY STADIUM

Fri 6-Jul Service v Dimond 5:00 PM MULCAHY STADIUM

Fri 6-Jul Tennessee v South 7:30 PM MULCAHY STADIUM

Sat 7-Jul Minnesota v Service 9:15 AM MULCAHY STADIUM

Sat 7-Jul Tennessee v Chugiak 11:45 AM MULCAHY STADIUM

Sat 7-Jul Tennessee v Utah 2:15 PM MULCAHY STADIUM

Sat 7-Jul South v Utah 5:00 PM MULCAHY STADIUM

Sat 7-Jul West v Dimond 7:30 PM MULCAHY STADIUM

Sun 8-Jul A4 v B4 11:45 AM KOSINSKI FIELDS

Sun 8-Jul A3 v B3 11:45 AM  KOSINSKI FIELDS

Sun 8-Jul A1  v B2 11:45 AM (Semifinal) MULCAHY STADIUM 

Sun 8-Jul B1 v A2 2:15 PM (Semifinal) MULCAHY STADIUM  

Sun 8-Jul TBD 6:00 PM (Championship Game) MULCAHY STADIUM